Laman

Rabu, 28 Desember 2016

Dongeng ciung wanara bahasa Polandia

Dongeng ciung wanara bahasa Polandia


Dawno temu w zachodniej Jawie było królestwo nazywa Galuh. Władcą był król Barma Wijaya Kusuma. Miał dwie żony - Pohaci Naganingrum i Dewi Pangreyep. W tym czasie oboje ciążę. Król był bardzo szczęśliwy, kiedy Dewi Pangreyep urodziła chłopca. Król mianował go Hariang Banga. Był przystojnym chłopcem.

Kilka miesięcy później Pohaci Naganingrum dała narodziny. Dewi Pangreyep pomógł jej w trakcie porodu, ale ona miała zły plan. Ona przygotowała dziecko psa i dał Pohaci. Potem położyła dziecko w oknie i miał go wrzucono do rzeki. Lengser, człowiek, który otrzymał rozkaz wylewać dziecka w rzece, umieścić go w bezpiecznym pudełku i dał jajko. Tymczasem Dewi Pangreyep zgłaszane do króla, który Pohaci powiła dziecka pies.

"Och, Wasza Wysokość, Pohaci to zła kobieta. Ostatniej nocy urodziła, ale jej dziecko jest pies! Są grzesznikami. Bóg pokarał ich. To wstyd dla Waszej Wysokości Króla i całe królestwo "

Król był w szoku i bardzo zły z tego powodu. Myślał, że to wstyd dla rodziny królewskiej. Więc kazał mu żołnierza do zabicia Pohaci i dziecko.

Lengser, który miał wykonywać zlecenia, nie odważył się zrobić. Uratował Pohaci zamiast. Następnie Pohaci żył w odległej miejscowości.

Tymczasem w wiosce nad rzeką mieszkali parę mężem i żoną. Aki Balangantran mieszkał z żoną Nini Balangantran. Kilka lat minęło po ślubie, ale wciąż nie mieli dzieci. Dzień i noc modlili się do Boga z prośbą o dzieci. Pewnej nocy Nini śnił, że widziała pełni księżyca. Aki interpretować sen, że będą otrzymywać świadczenia od Boga. Następnego ranka Aki udał się do rzeki z jego sieci na ryby. Nagle coś zwróciło jego uwagę. W środku rzeki było drewniane pudełko unosi się na wodzie. Potem chwycił go. Był w szoku, gdy zobaczył dziecko wewnątrz niego. Przyniósł do domu dziecka i dała mu imię Ciung Wanara. W języku Sundanese Ciung oznacza ptaka i Wanara oznacza małpę. Byli bardzo szczęśliwi, ponieważ nie miał dzieci.

Kilka lat później Ciung Wanara dorastał być przystojny i inteligentny chłopak. Jajo stało się kogut. Ciung kochał kogutów. Poszedł wszędzie grać cock gry walki. Jego kogut był tak szybki i silny, że wygrał wszystkie swoje walki. Wkrótce on i jego penis stał się sławny w Galuh. Wszyscy wiedzieli, że je.

Wtedy król Galuh który miał wiele kogutów, a także kochał kogutów usłyszał wieści. Więc kazał Lengser, jego wierny asystent, aby znaleźć chłopca. Jak Lengser dostał się do domu Ciung on był zaskoczony, aby zobaczyć okno. Zdał sobie sprawę, że to pudełko wyrzucił do rzeki kilka lat wcześniej. Kiedy zapytał ojca Ciung on był pewny, że Ciung był synem króla z Pohaci Naganingrum. Tym razem chciał zrobić dobry uczynek dla Ciung. Potem powiedział Ciung że król zaprosił go do pałacu do walki kogutów. Powiedział też ciung prosić o królestwie, jeśli jego kogut wygrać walkę. Ciung zgodził, więc udali się do pałacu natychmiast.

Później w pałacu Galuh, Ciung powiedział królowi, że miał warunek walki kogutów. Jeśli jego kogut wygrywa, chce króla, aby dać mu królestwo. Gdyby jego kogut przegra, to będzie on da głową. Król zgodził się, bo był pewien, że jego penis będzie wygrać. Następnie w zaciętej walce cock Ciung wygrał walkę. Wszyscy byli zaskoczeni. Król nie miał wyboru. Musiał zachować jego słowa i dać swoje królestwo ciung Wanara. Następnie Lengser powiedział królowi, że ciung faktycznie hing własnego syna z Pohaci naganingrum. Wyjawił złego działania Dewi Pangreyep użytkownika.

Król był w szoku i bardzo zły. Rozkazał swoim żołnierzom do zatrzymania i ukarania Dewi Pangreyep. To wydarzenie wykonane Książę Hariang Banga dostał bardzo zły. Szybko zaatakowana Ciung Wanara. Wreszcie król postanowił podzielić swoje królestwo na dwie części. Granica była Cipamali rzeki. Na zachód od rzeki dano Hariang Banga podczas Ciung Wanara wykluczyć wschodnią część królestwa.

Artikel ini dipersembahkan oleh ;

Ace maxs di apotik

Tidak ada komentar:

Posting Komentar