Laman

Selasa, 20 Desember 2016

Kisah Maleficent dalam bahasa Turki

Kisah Maleficent dalam bahasa Turki


Hikaye yaşlı bir kadının hikayesi ile başlar. Maleficent adında genç bir peri, adamların fanatik krallığını sınırlayan Moors'da güçlü yaşıyor. Genç bir kızken, Maleficent ve kral olmak için büyük bir heves olan Stefan isimli bir çiftlik çocuğu olan bir erkek çocuğa aşık oldu. Stefan, Moors'u çalmak için dünyaya geldiğinde karşılaştılar. Sonunda, arkadaş olurlar, Stefan, Maleficent'i (Isobelle Molloy) öpüşür ve ona bir öpücük Gerçek Aşk derler. O ve Stefan büyüdükçe bir gün Stefan artık onu görmeye gelmeyecek kadar. Stefan yetişkin (Sharlto Coopley) bir sarayda yaşama hayalini kurmak istiyor. Bu arada, yetişkin perifası Maleficent en güçlü hale gelir, kanatlar dünya Moors'da saygı gören diğer perilerden daha genişler.

Maleficent, Kral Krallık Henry (Kenneth Cranham) kuvvetlerini, krallığın adamların Moors'a saldırdığı bir savaşta mağlup etti. Acının kralı ve taçını Maleficent'i öldürebilecek herkese sundu. Stefan gece geldi ve uyuşturucu kullandı, ancak onu öldüremedi. Sonunda, Stefan yanan Demir (peri öldüren maddeler) kullanarak Maleficent'i kanatlandırır ve cinayetin kanıtı olarak krala getirir.

Zarar vermek ve kanatları kaybetmektense, yaralı kalmış. Karanlık krallığını peri alanına inşa etmeye başladı. Yaşam için ona hizmet etmek için yemin etmiş olan Diaval'ı (Sam Riley) kurtardı. Diaval arkadaş olur ve güvenir. Diaval, kötü Maleficent'in verdiği görevleri yerine getirmek için bir karga şeklini bir insana dönüştürebilir.

Bir gün, Diaval, Stefan'ın şimdi kralın yeni doğan kızı Aurora'ya vaftiz edeceğini söylemişti. Stefan'a ihanet karşılığında, Maleficent davetsiz misafirperver gelir ve bir lanet uyku bebeği ile lanetler. Aurora, parmak döndürücü aleti öne sürdükten sonra 16. doğum gününde sonsuza kadar uyuyacaktır. Stefan merhamet için yalvarır. Gerçekten aşkın öpücüğüne "gerçek sevginin öpücüğü" ni taklit etmek anlamına gelebilecek bir panzehir sağlama imkânı veren lanet olası lanetler var olabilir.

Stefan büküm memesi yakar ve kilitli bir odaya saklanır. Kral Stefan'ın suçsuz geçen 16. doğum gününe kadar üç peri (Juno Tapınağı, Imelda Staunton, Lesley Manville) ile ormanda yaşamak üzere gönderdi; ona karşı daha fazla paranoyak, kötülük ve intikam.

Maleficent, Aurora'dan (Elle Fanning) nefret etse de, perilerin ihmalkar olduğu veya işini yapamadığı zaman uzaktan kumandayı üstlendi. 15 yaşındayken, Aurora ve Maleficent Maleficent'le tanışan, yıllarca korunan peri tanrısı annesine inanılıyor. Aurora, Maleficent'e kadar prensesin hoşuna gitmeye başladığından haberdar olana kadar çok fazla zaman harcadı. Uyku lanetini kaldırmaya çalıştı, ama boşuna.

Aurora, Prens Phillip (Brenton Thwaites) ile karşılaştığında karşılıklı olarak birbirlerine çekilir. Phillip Kral Stefan'ın sarayına gidiyordu, ama görmek için tekrar gelmeyi vaat etti. Aurora, 16. kuruluş yıldönümünden bir önceki gün, Maleficent ile krallıkta kalma arzusunu dile getirdi. Bununla birlikte elf, Aurora'ya, kötü Maleficent'in lanetini anlatır. Aurora babasının krallığına gitti, üzülüyormuş gibi geldi.

Aurora Stefan Aurora'nın yıldönümü gününe kadar güvenli bir odaya kilitlendi. Bununla birlikte, Aurora kilitli bir odadan kaçtı ve ateş atıcıya konan tüm aletleri tutan hapishaneye dolaştı. Dönen bir tekerlek sihirli bir şekilde belirir ve Aurora iğnede bir parmağı sıkıştırır. Aurora'yı korumakta başarısız olan kişi, kale sarayına gizlice gizlice giriyor. Phillip'in laneti kırabileceğini umuyor. Phillip ve Maleficent öpücükleri prensesden özür dilemedi. Maleficent ve Aurora alnını öptü, Aurora Maleficent için "gerçek aşk" kızı için bir anne sevgisi olarak uyandılar. Aurora, Maleficent ile birlikte doğaüstü kalma arzusunu teyit etti.

Kaçmaya çalışırken, Maleficent demir ağlarla yakalandı. Maleficent kaleci yenemez ve Stefan giymişti ve demir silahları vardı. Büyü büyüdükçe, Maleficent bir ejderha Diaval'a dönüşür. Neredeyse öldürüldü, ancak Aurora Maleficent, bir keresinde babasının çaldığı kanatları serbest bıraktı. Kanatlarla, Maleficent daha sonra öldüğü Stefan'ı yendi.

Aurora, Phillip'in Aurora ile katıldığı iki krallığı, erkeklerin krallığını ve perileri birleştirmeyi başaran kraliçe oldu. Sonra anlatıcı bana Aurora olan bu hikayeyi anlatan yaşlı kadını ortaya çıkarıyor. Hikayenin sonunda, Aurora, krallığın bir kahraman veya kötü bir adam tarafından birleştirilemeyeceğini, aynı zamanda kahraman olan birisi tarafından kötü adam-Maleficent ile birleştirilebileceğini söyledi.
Artikel sebelumnya :

Obat asam urat di apotik

Tidak ada komentar:

Posting Komentar